محل تبلیغات شما

شاید این خاطره برای برخی از مبلغین که این مطلب را مطالعه می کنند نیز اتفاق افتاده باشد؛

در سال 1393 به روستایی در اطراف قوچان نقل مکان  کرده بودم، مسجد بسیار باشکوهی وسط روستا، بالای یک تپه کوچک قرار داشت
مردمانی ترک زبان، صمیمی و بسیار مظلوم داشت
روزهای اول تعداد نماز گزاران بسیار اندک بود  
(حدوداً 20 نفر مرد و زن برای نماز جماعت به مسجد می آمدند)
نمی دانستم برای تبلیغ چه کنم که افراد و جوانان و غیره به مسجد جذب شوند
یادم آمد از آن حدیث که می فرمود:
فَإِِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ کَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا
یقینا مرم اگر زیبائی های کلام ما را درک کنند از ما اهل بیت اطاعت می کنند
من هرشب بین نماز یک حدیث را می خواندم و اندکی شرح می دادم
آرام آرام، مرم اقبال زیادی نسبت به نماز جماعت و آمدن به مسجد از خودشان بروز دادند
و من هر شب تلاش می کردم تا روح تشنه آن ها را با احادیث ناب اهل بیت علیهم السلام سیراب نمایم
بعد یک سال تبلیغ، استقبال جوانان و نوجوانان و مرد و زن به حدّی رسید که مسجد تقریباً پر از جمعیت می شد
و وقتی تازه واردی می آمد، فکر می کرد که مجلس ختمی می خواهد برگزار شود
در حالی که اینگونه نبود و آنها برای اقامه نماز و استماع احادیث ناب به مسجد می آمدند
و دیگران را هم با خود می آورند
در یک مقایسه متوجه شدم که جمعیت این مسجد از مسجد جامع قوچان هم بالاتر رفته است
و همه اش به خاطر عمل به این حدیث نورانی بود:

قال الرِّضا علیه السلام رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا، [قال الرّاوی:] فَقُلْتُ لَهُ: فَکَیْفَ یُحْیِی أمْرَکُمْ؟  قالَ: یَتَعَلَّمُ عُلُومَنا و یُعَلِّمُها النّاسَ، فَإِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعُونا .

در تبلیغ هایتان از عمل به احادیث کمک بگیرید تا موفق شوید.

خاطره تبلیغ حجت الاسلام سی محمد یوسف صفری

خاطره تبلیغ حجت الاسلام محمود افشار نژاد

مسجد ,نماز ,یک ,احادیث ,حدیث ,تبلیغ ,به مسجد ,نماز جماعت ,مسجد می ,اهل بیت ,مرد و

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

middsoundfeta بهشت پنهان ایردموسی singgapasbubb خواب های رنگی یِک آدم معمولی!! مدیر اجرایی صنعت حمل و نقل ریلی emobglycsym قیمت تور ها اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان مهران فدایی ولایت